s Buch

7. února 2013 v 12:58 | H.
Knihou roku se stalo Padesát odstínů šedi a komentáře z FB rozhodně nezněli nadšeně, ozývala se slova jako "Degenerace národa" "Lidé jsou tupci a čtou brak" "Kvalitní literaturu nemá v této době šanci", každopádně někdo tu knihu zvolit musel. Zda je dobrá nebo špatná, zda je to brak nebo dosahuje kvalit klasiků nemohu soudit, četla jsem pár úryvků, ale ti, co ji četli jsou z ní nadšení a jestli je ta kniha schopná udržet čtenářovu pozornost 600 stran, tak na ní něco být musí. Kniha, mimo jiné, slouží k odpočinku a u Dity Saxové nebo Procesu si člověk prostě neodpočine.

V úterý jsem navštívila bruntálskou knihovnu, kterou navštěvuji už řadu let, takových dvanáct rozhodně. Poslední dobou tam chodím spíš sporadicky, většinu času trávím v Ostravě, kde mě dostatečně zásobuje vědecká knihovna, ale v té bruntálské je nyní výměnná burza knih, která spočívá v tom, že si vyberete kolik chcete knížek a odnesete si je domů, slovo výmněná je tak trochu navíc, protože vy se žádných svých milovaných titulů zříkat nemusíte abyste si mohli osvojit nějaký nový. A tak já už od října chodím a pravidelně zbavuju burzu v průměru čtyř knížek. Lidi se většinou zbavují klasiky, takže já stihla ukořistit Heinricha Manna, Stefana Zweiga, George Sand, Gončarova, Dostojevského a naposledy Ladislava Fukse a dále dějepis SSSR v ruštině, historii Kuby v němčině.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 10. února 2013 v 17:38 | Reagovat

Pořád o té knížce vidím nějaký status na FB a vlastně ani nevím o čem to je :D Ale baví se o tom tolik lidí, že si to možná přečtu. Ale až po svých favoritech.
Co já bych dala za Dostojevksého! Miluju zápisky z mrtvého domu.

2 lila lila | Web | 12. února 2013 v 10:04 | Reagovat

Já jí četla a krom pobavení v ní nevdím nic světaborného. Jinak citím slabou závits nad Fuksem a Sand.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama