kde jsou ty časy, kdy se mohlo kouřit i na úřadech??

21. června 2013 v 22:55 | Hana Blau
Diskutovala jsem s kamarádkou na téma sex, drogy a rocken roll. Diskutuji s kamarádem na téma kouření v hospodách ano/ne. Vzhledem k tomu, že jsem teď ve stavu bouření se proti společnosti, avšak trochu chytřejí a definitivněji, než tomu bylo v sladkých letech puberty, tak vám odkývu všechno co pohorší aspoň jednoho moralistu a bojovníka za dlouhý zdravý život.
Drogy jsou špatné, ničí zdraví a závislost, která se na nich tvoří nepříznivě ovlivňuje vaše vztahy s okolím až se nakonec zřejmě setkáváte jen s dalšími feťáky. Kouření je špatné a sobecké, ničíte plíce svému okolí. Alkohol je špatný otupuje mysl a lidé pod jeho vlivem zvracejí po chodnících a vy na tom druhý den uklouznete a spadnete do něčí páteční večeře. Marihuana je špatná, protože vede k tvrdším drogám....to jsou argumenty, kterými nás zasypali již na základní škole, ale teď často vidím a slyším nový argument proč si nezahulit, nezachlastat....ONI SE BEZ TOHO NEUMÍ BAVIT! Je to dobrý argument a kdyby mě jím někdo dostatečně dlouho ubíjel, tak mu podepíšu petici za zavření všech kouřících osob na území ČR.
Ta kouzelná větička v sobě skrývá něco pohoršujícího, říká vám, že jste méněcenní, protože aby jste se mohli bavit potřebujete k tomu pomoc, potřebujete berličku k tomu, aby jste se smáli, i když je smích jednou z nejpřirozenějších věcí. Říká vám, že se bez toho neumíte uvolnit, tudíž nezapadáte do klasického rámce dnešní uvědomělé přesto uvolněné společnosti.
Nejsem schopná tomuto argumentu čelit ačkoli cítím, že není až tak přesvědčivý a možná se mi zdá i hloupý. Já jsem schopná (každý je) se bavit bez alkoholu, cigaret i marihuany, ALE když si dám dvě piva je to lepší, rozmotá to jazyk a myšlenky proudí. Po cigaretě se mi příjemně zamotá hlava a já můžu pět minut snít o tom, že jsem Amélie z Montmartru. Marihuana udělá i z pohřbu komedii. Na druhou stranu, když si dám ty piva čtyři je mi zle a poslední na co myslím je zábava, když vykouřím dvacet cigaret, tak zvracím a minimálně půl roku je nechci vidět a z marihuany se vzpamatovávám podobně dlouho, takže bavit se není zrovna jednoduché ani s onou berličou.

P.S: Jendou jsem šla domů ze školy a na zemi před domem ležel pán a marně se nažil vstát, u něj stála nějaká paní o berlích a snažila se mu pomoct, jak jen to šlo. Myslela jsem že omdlel, zakopl,...kdbych věděla, že je na šrot, tak pokračuju v cestě. Nevěděla jsem to a tak jsem mu šla pomoct vstát. V tu chvíli jsem pochopila, že pán přestřelil, ale teď, neodejdu. Pána jsem úspěšně dostala na nohy. On se trochu vzpamatoval a začla mi vykládat o svém synovi, který zrovna udělal státnice na nějaké americké univerzitě a on to jako správný otec musel náležitě oslavit....ano byly tři nebo čtyři odpoloedne, ale copak je správné, aby hodiny určovali čas kdy se můžeme napít??

P.P.S: Třeba vám občas právě pár piv napomůže k cestě k sobě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama