Leden 2014

Rozhovory

28. ledna 2014 v 9:35 | Hana Blau
Jsem doma, což vede k dlouhým hodinám nudy, které jsou občas zpestřeny nějkým pivem, kávou a dlouhými rozhovory s cizími muži, které potkáváte, když jste totálně zlití a následné setkání za střízlivá je pro vás noční můrou, kterou si chcete odsnít :D. Ty rozhovory jsou poučné, zjistíte, že někteří muži dokáží poslouchat lépe, než nejlepší kamarádka. Zjistíte, že někteří muži chtějí nahlédnout do vaší duše. Zjistíte, že někteří muži ač vám tvrdí, že jste zajímavé, tak si myslí, že vás prohlédli za dva večery :D a mohou číst ve vaší duši jako v otevřené knize a vy jako slušně vychované děvče se jen smějete rozborům duše, která by měla patřit vám a muž před vámi se domnívá, že tím jen zakrýváte pláč.
Dlouhé chvíle si zkracuji pročítáním motivačních článků, které radí: najděte si práci, kde vás bude šéf tyranizivat, přicházejte do práce první a odcházejte poslední,...FUCK OFF, raději si přečtěte si Jak být líný od Toma Hodgkinsona a zajděte si na jedno.
Ovšem, když už jsme u těch motivací, tak jsem založila motivační TUMBLR, nástěnky jsou fain a člověk občas potřebuje motivaci k učení i běhání...


Nymfomanka

4. ledna 2014 v 12:24 | Hana H.
Očekávání, naděje,...........

Šla jsem plná nadšení na nový počin Larse von Triera, na Nymfomanku. Patřím k těm, co jako jeho první film shlédli Antikrista a na lecos si tak zvykli. Zpočátku to byla spíše póza a k přehodnocení došlo po shlédnutí Tance v temnotách.
Když jsem na Nymfomanku lanařila kamarádku, tak bylo celkem těžké jí vysvětlit, co vlastně čekat. Lyričnost a preciznost toho moc neřeknout a vyprávějte o někom, kdo natočí vyčepávající Tanec v temnotách a pak téměř pohádkový příběh o konci světa.... ten film mohl být "o čemkoli", mohl být zpracován jakkoli.... a taky mohl být vycenzurován bez přispění režiséra, ohlé chvála demokracie.
Prvních několik hodin po filmu jsem polemizovala nad tím jestli to skutečně točil on, byl všude uváděn, byly tam jeho prvky a herci, ale nebylo to ono, .......... nebyl tam ten správný cit pro detail, nevím jak velkou roli v tom hrála ta cenzura, ale doufám, že velkou!
Na zhodnocení děje je ještě čas, musím to nechat uležet.

P.S: Reklama lákala na sex a ten diváci dostali. Asi čekali nějaký sadomaso a pět orgasmů během sekundy od prvních vteřin filmu, protože reakce na prvních deset minut byly jak z ústavu pro dementy a to těch prvních desetmunut bylo nejlepších.
P.S.S: Při psaní jsem si uvědomila, že jsem pro ty špatné scény zapoměla na ty dobré a tipicky trierovské, které i z laciného porna mohou udělat "oduševnělý" příběh :D.